Суббота, 23.11.2024, 08:42
Мой сайт
Главная Регистрация Вход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 95
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Друзья сайта
  • Новотроицкий район
  • Чаплинский район
  • Заповедник Аскания Нова 1
  • Заповедник Аскания Нова 2
  • Чаплинский лицей
  • Юрист
  • Управления Юстиции
  •  Каланчацький район
    ИСТОРИЯ

    Інвестиційний паспорт Каланчацького району

       Каланчацький район утворено у 1939 році. Це аграрно-промисловий регіон Херсонської області, який має вигідне географічне розташування, великий трудовий, природно-ресурсний та виробничий потенціал.
       За географічними даними район розташовано в степовій зоні. Відстань від районного центру - селища Каланчак до обласного центру м. Херсон :- залізницею - 80 км, автошляхами - 78 км. Район межує з Красноперекопським районом автономної республіки Крим.
        Через територію району проходить залізниця, автошляхи республікансько-го та місцевого значення. По території району протікають річка Каланчак та Північно-Кримський канал Територія району омивається водами Каркінітської та Джарилгацької заток Чорного моря (довжина узбережжя 121.3

       На території району розміщено 2 селища міського типу, одним з них є Каланчак – районний центр де зосереджені всі будівельні організації району, одне промислове підприємство ВАТ Каланчацький маслозавод”, розвинена торгівельно – обслуговуюча сфера, селище Мирне а також 20 сіл. Населення району складає - 22553 осіб, працездатного віку 13450 осіб. Працездатне населення працює на 2 промислових переробних підприємствах, які виробляють хліб та хлібобулочні вироби, масло тваринне, твердий сир, макаронні вироби, крупи, борошно .
        В районі працює чотири будівельні організації, три сільськогосподарських товариства, 68 підприємствах малого бізнесу, 82 фермерських господарствах, 840 осіб займаються власним бізнесом.
        Площа території району складає 0.9 тис. кв. км., з них - земель с/г призначення – 71.026 тис. га, в т.ч. ріллі 62.370 тис. га; - зрошуваних земель – 18.080 тис. га, 25.4 % від загальної площі земель с/г призначення; водний фонд 5.978 т. га , 8.4% від загальної площі земель с/г призначення; лісопосадки - 1.359 тис. га.,
       В регіоні є такі природні та водні ресурси:
       - пісок пісочні балки Джарилгацької затоки) необмежена кількість;
        - очерет - необмежена кількість на узбережжі Чорного моря;
        - глина – є можливість відкрити два кар’єри, на території селища Каланчак, обсяги родовищ вимірюються 5 млн. м куб. грунту. Цих запасів вистачить на 50 років при потужності заводу 30 млн. цегли на рік. Аналіз грунтів по кар'єрах проводився у 1991 році;
        - мінеральні води - в с. Хорли (за хімічним складом прирівнюються до Куяльницьких, проведені геологічні розробки);
       - лікарська ромашка – у попередні роки в районі здійснювалась заготівля ромашки у межах 5 тонн; - площа ставків – в селах: Привілля - 1411.9 га Ставки – 522.0,Червоний чабан – 394.8 га, Новопавлівка – 14.7 га.
       - заповідна зона - парки в селах Роздольне, Хорли;
       - мисливські угіддя - 86.6 тис. га, в т.ч. можливо використовувати для полювання 69.3 га угідь;
       - курортно - рекреаційна зона в селах Хорли, Приморське, Роздольне. В оздоровчий період в може відпочити близько 14 тис. осіб. В зоні відпочинку є чотири артезіанські свердловини, вода яких має лікувальні властивості, сірководневі грязі.

       Для розвитку курортно-рекреаційної зони з метою залучення інвестицій, запропоновані чотири земельні ділянки, які розташовані:
        - на узбережжі Джарилгацької затоки Чорного моря, в с. Роздольне площею 1 га; *
       - дві - на узбережжі Перекопської затоки Чорного моря с. Ставки Червоночабанської сільської ради площею 1 га, * * в с. Олександрівка площею 3 га * * * ;
       - на узбережжі Каркінітської затоки Чорного моря. с.Олексіївка площею 3 га * * * *.
       Всі ці земельні ділянки можна використати під будівництво баз відпочинку, готелів, розважальних комплексів для відпочиваючих на узбережжі Чорного моря.
       Інвестицій також потребує в першу чергу сільське господарство. Кліматичні умови дозволяють вирощувати ярові та озимі зернові, ранні овочеві та баштанні культури. Крім того, необхідне залучення коштів в діяльність сільськогосподарських фермерських господарств на придбання техніки, обладнання, мінеральних добрив, племінного молодняка. Приватний підприємець Боярський Володимир Миколайович на придбання молодняка птиці, ВРХ, свиней з метою вирощування для виробництва мяса потребує інвестування, забезпеченість власними виробничими приміщеннями, технологіями, обладнанням стовідсоткова, часткова - транспортом.

       Наявність ставків дає можливість розвивати рибне господарство.
       Інвестиційний потенціал має селище Мирне де розвинута транспортна інфраструктура, є залізничне і автомобільне сполучення з обласним центром, що дає можливість експорту продукці.
       Має потребу в інвестиціях будівельна галузь. Вкладення можливе як в розширення діяльності працюючих будівельних підприємств.
       На території району є об’єкти які не використовуються та пропонуються до відчуження або передачі в оренду та вільні земельні ділянки для розміщення промислових підприємств.


    Copyright MyCorp © 2024
    Конструктор сайтов - uCoz